Altid nye spændende emner - kig ind ofte !
Lande
Div.
Mine sider
Værktøjer
FAQ

Udførte vurderinger i kategorien
Møbler og spejle
Stolene er laget i mahogny og synes å være med orginalt hestehårstrekk.
De er i typisk Empire .....
Ut i fra mottatte bilde er sofaen fra rundt 1890.
En hyggelig sofa.
Det koster utrolig .....
Alvar Alto Finland 20. årh.s midte.
Dansk Chr. VIII sekretær af spejlfineret mahogni 1840-50.
Dansk empire chatol af mahogni rigt prydet med indlægninger af lyst træ.
Chatoller af denne .....
Empire chatol med overskab.